Roboty na drogach i torach. Będziemy stać w korkach?

Zobacz więcej na: https://www.igryfino.pl/wiadomosci/31113,roboty-na-drogach-i-torach-bedziemy-stac-w-korkach igryfino.pl

Roboty na drogach i torach. Będziemy stać w korkach?
- Otrzymuję sygnały od mieszkańców powiatu gryfińskiego, goleniowskiego, stargardzkiego i pyrzyckiego z informacjami o problemach w dojeździe do Szczecina do pracy i szkoły. Już niebawem ruszą przygotowania do wakacji. Stąd moje pytanie do ministerstwa o plany rozwiązania problemów - mówi senator RP Grzegorz Napieralski. Budowa S 6, S 3 od strony Goleniowa do Szczecina, S 10 od Stargardu do Szczecina, rozpoczęcie prac przy obwodnicy przez Przecław, Warzymice oraz rozpoczęcie prac nad koncepcją od Gryfina do Szczecina wywołuje obawy wśród mieszkańców aglomeracji szczecińskiej o możliwość dojazdu do pracy i do domu.

Nie będzie utrudnień dla kierowców i podróżnych korzystających z pociągów i autobusów jadących do Szczecina - taką odpowiedź otrzymał od Ministerstwa Infrastruktury senator RP Grzegorz Napieralski.

Ministerstwo Infrastruktury zapewnia, że robi wszystko aby utrudnień było jak najmniej utrudnień. Według ministerstwa sytuacja jest monitorowana i każdy sygnał o zagrożeniu w ruchu drogowym będzie sprawdzany.

- Wystąpię do wojewody i marszałka, by skoordynować współpracę pomiędzy instytucjami. To może być dobry moment na pokazanie, że transport publiczny może ułatwić codzienne dojazdy do pracy czy szkoły. Jednym z rozwiązań może być niższa cena biletu na pociąg i autobus na dojazd do Szczecina oraz większa ich częstotliwość w kursowaniu. Na czas wakacji na pewno warto wyznaczyć objazdy dla turystów omijające największy front prac drogowych wokół Szczecina - przekonuje senator Grzegorz Napieralski.

Po interwencjach senatora RP Grzegorza Napieralskiego PKP podjęło decyzję, że na czas prac torowych pociągi ze Szczecina do Poznania jeżdżą jednym torem. Wcześniej pociągi miały być zawieszone lub jeździć tylko przez Rzepin do Poznania.

STRONA SENATU RP

POLECAM

CIEKAWE