Chrobry z Warszawy odjedzie później

Zobacz więcej na: http://goleniow.online/chrobry-z-warszawy-odjedzie-pozniej/ Goleniow.online

Chrobry z Warszawy odjedzie później
Parlamentarzyści z Pomorza Zachodniego spotkali się w Warszawie. Poniedziałkowe posiedzenie zespołu parlamentarnego dotyczyło szpitali i pociągów na trasie Szczecin – Warszawa. Druga część spotkania odbyła się w piątek w Sejmie RP w Warszawie.

Jednym z tematów warszawskiej części spotkania zachodniopomorskiego zespołu parlamentarnego było wykluczenie transportowe Szczecina. Do Gdańska czy Wrocławia jeździ więcej pociągów i lata więcej samolotów niż do stolicy Pomorza Zachodniego. Trudno w takiej sytuacji być konkurencyjnym regionem alarmował ostatnio marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Udało się. Pod naporem parlamentarzystów z Pomorza Zachodniego PKP znalazło rozwiązanie by pociąg IC „Chrobry” odjeżdżał w nowym rozkładzie po g. 16 a nie 15 jak wcześniej planowano – mówi senator RP Grzegorz Napieralski, wiceprzewodniczący zespołu parlamentarnego Województwa Zachodniopomorskiego.

Kolejne działanie to wymuszenie na PKP by więcej pociągów dalekobieżnych zatrzymywało się w Chojnie i Mieszkowicach. – Mieszkańcy Goleniowa zwracają uwagę na brak skomunikowania pomiędzy IC Chrobry a ostatnim pociągiem do Goleniowa. To jest przedmiotem moich interwencji – zapewnia Grzegorz Napieralski.

Cały czas parlamentarzyści ze Szczecina dopominają się większej liczby lotów z lotniska w Goleniowie do Warszawy czy innych miast w Polsce.

STRONA SENATU RP

POLECAM

CIEKAWE