Grzegorz Napieralski (senator): Koalicja Europejska to nie "anty-PiS"

Polskie Radio 24

Grzegorz Napieralski (senator): Koalicja Europejska to nie
- Platforma Obywatelska nie zmieniła swojego miejsca na scenie politycznej, nie przesuwała się w lewo czy prawo, tylko obudowała z dwóch stron - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Grzegorz Napieralski, senator niezrzeszony, popierany przez PO.

Grzegorz Napieralski był pytany o Koalicję Obywatelską, która uzyskała w wyborach do PE 38,47 proc. poparcia i 22 mandaty. Senator zaznaczył, że "było oczekiwanie na jedną listę opozycji" po to, "żeby wygrać wybory". - Pojawiała się retoryka, że to wszystko, to jest "anty-PiS". To nie był "anty-PiS", tylko formacja, która z Prawem i Sprawiedliwością rywalizowała - wskazał senator.

- Jeżeli jesteśmy przeciwko Prawu i Sprawiedliwości to o tym mówimy: że nam się coś nie podoba, nie chcemy ich przy władzy i żeby tworzyli rząd. Przecież to jest normalne, nie ma w tym nic złego. Tak samo Jarosław Kaczyński mówił, że nie chce Donalda Tuska jako premiera - mówił Grzegorz Napieralski. Senator wskazał też, że jego zdaniem, "pierwszą totalną opozycją w Polsce był Jarosław Kaczyński".

Niektórzy komentatorzy wskazywali, że PO, główna część Koalicji Europejskiej, "skręciła w lewo". Gość PR24 nie zgodził się z tym. W jego opinii "Platforma Obywatelska nie zmieniła swojego miejsca na scenie politycznej", a "obudowała z dwóch stron". - Tak samo jak zrobił Jarosław Kaczyński. On nie zmieniał się, nie przechodził do centrum w swoich postulatach przed wyborami - mówił Grzegorz Napieralski. Jego zdaniem, głosy centrum w wyborach w 2015 roku zapewniał PiS Jarosław Gowin.

Więcej tematów i komentarzy w całej rozmowie z Grzegorzem Napieralskim.

Gospodarzem programu był Adrian Klarenbach.

Polskie Radio 24/msze

STRONA SENATU RP

POLECAM

CIEKAWE