Były szef SLD Grzegorz Napieralski wstąpił do klubu PO

Zobacz więcej na: https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-byly-szef-sld-grzegorz-napieralski-wstapil-do-klubu-po,nId,3125823?fbclid=IwAR3nC4HxSnwJt6SnA8lurgYyuO29o0CCTcExkPGQZZsnX rmf24.pl

Były szef SLD Grzegorz Napieralski wstąpił do klubu PO
Grzegorz Napieralski/Piotr Nowak/PAP
Senator Grzegorz Napieralski – były lider Sojuszu Lewicy Demokratycznej - wstąpił do klubu senackiego Platformy Obywatelskiej i klubu parlamentarnego PO-KO. Jak tłumaczył, była to formalność, bo uczestniczył już w środę w posiedzeniu senatorów Platformy.

Napieralski poinformował, że w czwartek wypełnił formalności, aby wstąpić do klubu senatorów Platformy Obywatelskiej i automatycznie stać się też członkiem klubu parlamentarnego PO-KO. Zaznaczył, że jego przystąpienie do klubu PO nie oznacza, że wstąpi on do partii. Nie było nawet takich rozmów - zapewnił.

Grzegorz Napieralski był szefem SLD w latach 2008-2011, a także kandydatem Sojuszu w wyborach prezydenckich w 2010 r., w których uzyskał ponad 13 proc. głosów.

4 lata temu Napieralski startował w wyborach do Senatu w Szczecinie jako kandydat PO. Do tej pory w obecnej kadencji był senatorem niezrzeszonym. Jednocześnie uzyskał rekomendację zachodniopomorskich struktur Platformy do startu z listy Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu z tego regionu.

STRONA SENATU RP

POLECAM

CIEKAWE