Minęła dwudziesta

Zobacz więcej na: vod.tvp.pl/video/minela-dwudziesta,07032018,36045606 TVP VOD

Minęła dwudziesta
Komisja weryfikacyjna zajęła się sprawą kolejnej zreprywatyzowanej kamienicy przy ul. Mokotowskiej 63. Polecenie wydania pozytywnej decyzji zwrotowej urzędniczce wydał aresztowany wicedyrektor Biura Gospodarki Nieruchomościami warszawskiego ratusza, przebywający w areszcie Jakub R. Siedem lat wcześniej możliwość reprywatyzacji tej kamienicy zablokował jako prezydent Warszawy Lech Kaczyński. Na decyzji matka Jakuba R., była urzędniczka ministerstwa sprawiedliwości Marzena K. i prywatna spółka zarobili do tej pory ponad 30 mln zł. Sprawę oceniają członkowie komisji weryfikacyjnej Sebastian Kaleta (PiS) i Paweł Rabiej (Nowoczesna).

Departament Stanu USA zdementował informacje o zawieszeniu stosunków polsko-amerykańskich w związku z nowelą ustawy o IPN. Informację o notatce w tej sprawie podał jeden z portali. Sprawę komentują Jan Mosiński (PiS), Grzegorz Napieralski (niezrz.), Witold Zembaczyński (Nowoczesna) i Tomasz Rzymkowski (Kukiz'15).

Premier Mateusz Morawiecki ocenił, że Marzec68 powinien być powodem do dumy nie wstydu. O wydarzeniach sprzed 50 lat mówi prezes IPN Jarosław Szarek.

Na koniec o medialnych doniesieniach o kryzysie w relacjach polsko-amerykańskich i z Unią Europejską dyskutują Ryszard Gromadzki (TV Republika) i Wojciech Biedroń (Sieci).

STRONA SENATU RP

POLECAM

CIEKAWE