Senator ze Szczecina o ewentualnej zmianie premiera: To dla Kaczyńskiego może być groźny proces

Radio Szczecin

Senator ze Szczecina o ewentualnej zmianie premiera: To dla Kaczyńskiego może być groźny proces
Dobre dla wizerunku, niedobre dla atmosfery wewnątrz Prawa i Sprawiedliwości - tak senator niezrzeszony Grzegorz Napieralski ocenia prawdopodobną według niego zmianę na stanowisku premiera. Beatę Szydło miałby zastąpić Mateusz Morawiecki.

Gość "Rozmów pod krawatem" mówił, że Morawiecki to ukłon w stronę centrowego elektoratu PiS i odświeżenie wizerunku rządu, natomiast członkowie ugrupowania mogą się przeciw temu "buntować".

- Są dziś w Prawie i Sprawiedliwości posłowie, którzy od lat budowali formację, którzy naprawdę dużo ryzykowali popierając formację w trudnych czasach. Oni nie są dziś wynoszeni na piedestał, mają poczucie niedocenienia. Doceniany jest człowiek, który dołączył w ostatniej chwili, kiedy wygrał już Andrzej Duda i został prezydentem. Dołączył, kiedy zwycięstwo PiS-u było przesądzone. To budzi frustracje wewnętrzne. To dla Kaczyńskiego może być groźny proces, bo w środku partii to będzie drzemało - ocenił Napieralski.

Napieralski w naszym studiu oceniał też osobę Mateusza Morawieckiego - jak stwierdził, chociaż dostał "potężną władzę", to oprócz "medialnego spektaklu" niewiele zrobił.

STRONA SENATU RP

POLECAM

CIEKAWE