Mieszkańcy zbierają na mural. Politycy dają upominki na licytację

Mieszkańcy zbierają na mural. Politycy dają upominki na licytację

with Brak komentarzy

Kilka miesięcy temu nikt nie spodziewał się, że propozycja stworzenia muralu w Trzebiatowie nabierze takiego rozpędu.

Mieszkańcy i sympatycy Trzebiatowa postanowili się zorganizować i uzbierać pieniądze niezbędne do powstania muralu ze słoniem, symbolem Trzebiatowa.

Trzebiatów jest nazywany Kazimierzem Północy Polski. W czasie wakacji odwiedzają to miasto nad Regą turyści wypoczywający na Pomorzu Zachodnim.

Przekazałem na licytację wydanie specjalne Konstytucji Polski. Do Ministra Kultury wystąpię z interpelacją poselską w temacie wsparcia takich miast jak Trzebiatów czy Gryfice w ochronie dziedzictwa. Pamiętam rodzinne wyjazdy nad morze do Niechorza z przesiadką na kolej wąskotorową w Trzebiatowie – mówi Grzegorz Napieralski poseł na Sejm RP.

Szczegóły zbiórki na profilu https://www.facebook.com/krzysztof.wasilewski.589.

Trzebiatów jest bogate w historię. W wakacje odbywa się tu Święto Kaszy. Trzebiatów upamiętnia w ten sposób zwycięstwo nad wojskami z Gryfic.

Do Trzebiatowa i Gryfic warto przyjechać pociągiem. Nowoczesne szynobusy zakupione przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego są wyposażone w dostęp do internetu i klimatyzację. W Gryficach warto odwiedzić Muzeum Kolejnictwa z bogatą wystawą parowozów wyprodukowanych m.in.w stoczni w Szczecinie.

Zostaw odpowiedz