Walczy o postój pociągu na trasie Mieszkowice – Chojna – Gryfino – Szczecin

Walczy o postój pociągu na trasie Mieszkowice – Chojna – Gryfino – Szczecin

with Brak komentarzy

Mieszkańcy Chojny i Mieszkowic nie mogą wsiadać do pociągu nocnego relacji Świnoujście – Warszawa. Powodem jest brak postoju pociągu w rozkładzie jazdy. Sytuacja powtarza się kolejny raz. Interwencje w tej sprawie podejmuje Grzegorz Napieralski, poseł na Sejm RP. – Jako senator występowałem z interwencją do Ministra Infrastruktury, teraz ponownie to robię. W trakcie spotkań z mieszkańcami podkreślają niejednokrotnie problem w komunikacji kolejowej – mówi Grzegorz Napieralski.

Poseł na Sejm Grzegorz Napieralski w interpelacji podkreśla, że Chojna to duże miasto na trasie pociągu. Dodatkowy postój pomógłby mieszkańcom w komunikacji z różnymi regionami kraju, ale także w relacjach lokalnych ze Szczecinem. Zatrzymanie się nocnego pociągu w Chojnie i Mieszkowicach umożliwiłoby późny powrót ze Szczecina i Świnoujścia do Powiatu Gryfińskiego jak i wsparłoby dojazdy poranne do Szczecina.

Ministrowie i posłowie Rządu PiS nie raz podkreślali, że chcą walczyć z wykluczeniem transportowym w Polsce. Tu jest bardzo proste działanie do podjęcia: postój pociągu w Chojnie i Mieszkowicach.

– Taka decyzja wpłynie na poprawę bezpieczeństwa na drogach, zmniejszy emisję dwutlenku węgla do atmosfery i poprawi komfort życia mieszkańców Powiatu Gryfińskiego – przekonuje poseł Napieralski.

W prośby mieszkańców wsłuchał się Zachodniopomorski Urząd Marszałkowski w Szczecinie, który w obecnym rozkładzie jazdy pociągów uruchomił wieczorny pociąg ze Szczecina do Chojny. To efekt wspólnych działań radnego Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego Artura Nycza i posła Grzegorza Napieralskiego, którzy przekonywali do tych działań marszałka województwa Olgierda Geblewicza.

Zostaw odpowiedz